NUTRIFLORA POULTRY

Kanatlı hayvanların performanslarının korunmasında ve geliştirilmesindeki en önemli unsurlardan biri bağırsak sağlığıdır. Özellikle son yıllarda antibiyotikli büyütme faktörlerinin aşamalı olarak ortadan kalkması yetiştiricilerin ve uzmanların besleme yönünde yapılabilecek uygulamalara ve manipülasyonlara odaklanmasına sebep olmuştur.

NUTRIFLORA POULTRY

Ürün İçeriği

Bacillus Subtilis NTRBS2019

Kanatlı hayvanların performanslarının korunmasında ve geliştirilmesindeki en önemli unsurlardan biri bağırsak sağlığıdır. Özellikle son yıllarda antibiyotikli büyütme faktörlerinin aşamalı olarak ortadan kalkması yetiştiricilerin ve uzmanların besleme yönünde yapılabilecek uygulamalara ve manipülasyonlara odaklanmasına sebep olmuştur. Sağlıklı bir bağırsak sisteminin belirleyici faktörlerinden biri, mikrobiyal popülasyonun bileşimidir. Probiyotikler, bagırsak sistemindeki mikrobiyal popülasyon dinamiklerini değiştirebilir ve sonuçta yararlı ve zararlı mikroorganizmalar dengesindeki bir degisiklik nedeniyle daha yararlı bir mikrobiyal popülasyon yaratabilir. Bağırsak sistemindeki zararlı mikroorganizmaların azalmasının en baslıca sebepleri probiyotik bakterilerin ürettiği bakteriyosin denilen antibakteriyel etkili komponentler ile zararlı mikroorganizmaların sayılarını azaltırken rekabetçi dışlama özellikleri ile zararlı bakterilerin bağırsak epitellerine yapışmasını engellerken bağışıklık sistemini uyarmalarıdır.

Probiyotikler bagırsak sisteminde Escherichia coli ve Clostridium spp v.b. bakterilerin sayılarını azaltırken Lactobacillus ve Bifidobacteria gibi yararlı bakterilerin popülasyonlarında artısa sebep olurlar.

Antibiyotikli Büyütme Faktörlerinin (AGP) alternatiflerinden biri olarak giderek daha popüler hale gelen probiyotiklerin kullanılmasındaki en önemli hedefler, hayvanın performansını (verimlilik ve büyüme) korumak ve iyileştirmek ve enterik patojenleri önlemek ve kontrol etmektir. Özellikle spor formundaki Bacillus bakterileri, yemlerin üretimi, depolanması ve taşınması sırasında daha kolay kullanılmalarını saglayan yüksek sıcaklıklara dayanıklılıkları nedeniyle daha fazla tercih edilmektedir.

AMBALAJ ŞEKLİ

1 Kg Plastik Kavanoz
Ambalaj Şekli: 1 Kg Plastik Kavanoz, 100 gram alüminyum doypack

KULLANIM ORANI

Kullanım oranı; 100 gram / 20.000 civciv/tavuk