Kanatlı Hayvanlar Yem Katkı Maddeleri

NUTRIVIT BIO-D

Kanatlı hayvanların kemik yapısını geliştirmek ve böylelikle daha fazla et tutmasını ve gelişen kemik yapısı ile uzun süre yumurta kabuk kalitesinin iyi olmasını sağlayan vitaminler içeren yem premiksidir.
Anasayfa Hayvan Besleme Ü...Kanatlı Hayvanla...NUTRIVIT BIO-D

NUTRIVIT BIO-D ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Kanatlı hayvanların kemik yapısını geliştirmek ve böylelikle daha fazla et tutmasını ve gelişen kemik yapısı ile uzun süre yumurta kabuk kalitesinin iyi olmasını sağlamak amacıyla dizayn edilmiş, 25-hydroxyvitamin D3 (BIO D) içeren yem premiksidir.

KULLANIM SAHASI / ENDİKASYONLAR

Tüm kanatlı hayvanlarda kemik yapısı ve sağlamlığı gerek et verim performansını arttırmak gerekse yumurta kabuk kalitesini arttırmak için optimum şartlarda olması gerekir. Bunu için ise hayvanlarda düzgün çalışan bir kalsiyum metabolizması olması gerekmektedir. Vitamin D ise kalsiyum metabolizmasındaki anahtar etmenlerden biridir. Vücutta yeter miktarda olmasının yanı sıra faydanalabilir formda olması kalisyum, kemik metabolizmasına girerek hem et verimini hem de yumurta kabuk kalitesini etkilemektedir. NUTRIVIT BIO-D içerisindeki Vitamin D3 metaboliti olan ve fermentasyon yolu ile üretilen 25-hydroxyvitamin D3 ile vücudun kalisyumdan maksimum düzeyde fayadalanmasını sağlar. üretimindeki doğal fermentasyon yöntemi,tavuğun yararlanabilme miktarını doğrudan etkiler. Fermentasyon ile elde etme yöntemi hayvanın kendi vücudunda Vitamin D3 sentezleme yöntemi ile aynıdır. 1 mg of 25-OH-D3 80,000 IU of Vitamin D3 yerine geçtiği halde, aynı miktar SENTETİK ürün 40,000 IU. Vitamin D3’e eş değerdedir. Böylelikle sentetik ürünlere göre yarı dozu dahi kemik sağlamlığı ve kabuk kalitesi yönünden daha iyi sonuçlar vermektedir. NUTRIVIT BIO-D aynı zamanda organik sertifikası olan bir üründür.

AMBALAJ ŞEKLİ VE KULLANIM DOZU

Depolama: Direkt güneş ışığı almayan serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Net Ağırlık: 25 Kg Kraft Torba parti no, üretim tarihi ve seri no ambalaj üzerindedir.

Kullanım Oranı: 1 kg