RUMENBUFF

RUMENBUFF Vitamin B12, manganez, demir, çinko, bakır, kobalt, Saccharomyces Cerevisae, DL-Metionin, kalsiyum propiyonat, kalkerli deniz yosunu, sodyum bikarbonat ve magnezyum oksit içerir.

RUMENBUFF ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

RUMENBUFF Vitamin B12, manganez, demir, çinko, bakır, kobalt, Saccharomyces Cerevisae, DL-Metionin, kalsiyum propiyonat, kalkerli deniz yosunu, sodyum bikarbonat ve magnezyum oksit içerir.

KULLANIM ALANI / ENDİKASYONLARI

Ruminantları diğer monogastrik hayvan türlerinden ayıran en önemli özellik dört mideye sahip olmalarıdır. Bu nedenle geviş getiren hayvanlarda sindirim sistemi çok önemli bir yere sahiptir. Bu hayvanlarda bulunan dört midenin en önemli kısmı işkembedir (işkembe).Rumen, yemlerin içerdiği mikroorganizmalar yardımıyla sindirildiği fermantasyon ortamıdır. Yemler rumende fiziksel parçalanma ve mikrobiyal fermantasyon ile sindirilir. Ve burada oluşan ürünler sonucunda geviş getiren hayvanlar hem yaşam hem de verimlilik için gerekli maddeleri üretirler. Eğer bir karşılaştırma yapmak gerekirse, at denilince akla ayak sağlığı geldiği gibi geviş getiren hayvanlar denilince de akla işkembe sağlığı gelmelidir. Çiftlik hayvanlarında sindirim sistemi problemlerine bağlı ölüm ve hastalık oranları solunum sistemi problemlerinden sonra ilk sırada yer almaktadır. .Hızlı büyüyen ve yüksek verimli hayvanların protein ve enerji ihtiyaçlarını karşılayan yemler ve hammaddeler hayvan beslenmesinde geniş kullanım alanları bulması nedeniyle sindirim sistemi hastalıkları arasında en sık görülen ve bilinen hastalıklar rumen hastalıklarıdır. Ruminantlar genellikle enerji ihtiyaçlarını büyük miktarlarda kolay sindirilebilir karbonhidrat içeren rasyonlarla karşılarlar. Bu rasyonların geviş getiren hayvanlar tarafından ani ve aşırı tüketilmesi, rumen mikroorganizmaları ve fermentasyon üzerinde önemli etkilere neden olarak rumen pH’ını düşürmekte ve rumen ortamında değişikliklere neden olmaktadır. Bu azalma ve değişmelerin sıklığına ve süresine bağlı olarak rumen asidozu, rumen atonisi gibi tüm sistemleri etkileyen ve daha genel ve karmaşık hale gelen hastalıklara neden olur. RUMENBUFF kullanımı bu olumsuzlukları ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.RUMENBUFF içeriğindeki termostabil canlı maya, rumenbuffer ve vitamin-mineraller ile rumen değişikliklerinin düzeltilmesini sağlar. İçerdiği termostabil canlı maya, rumende zarar gören rumen mikroorganizmalarının sayısını ve aktivitelerini artırarak hayvanın ihtiyaç duyduğu ürünlerin (VFA vb.) miktarını ve oranını değiştirerek sindirimi iyileştirir.Termostabil olması, daha uzun süre stabil ve dayanıklı olmasını sağlar. Rumentamponlar ise meydana gelen pH değişikliklerinin durdurulmasına ve rumen tamponlama kapasitesinin hızlı bir şekilde normale dönmesine destek sağlar. Çoklu rumen tamponlaması sayesinde uzun süre etkilidir. İçeriğindeki enerji verici ve vitamin-mineraller sayesinde rumen sağlığını bozan bu maddelerin yerine konulmasına yardımcı olur.

packıng

130 gr. doypack

kullanım

Sığırlarda 1-1,5 litre suya bütün ambalajı karıştırılarak uygun bir kap veya tüp ile atons verilerek kullanılır, koyun ve keçilerde ise önerilen doz 30-35 gramdır.

Kullanım, rumen fonksiyonlarının normalleşmesine kadar 3-5 gün boyunca tekrarlanır.