Nutri Flora Feline

Bağırsaklar antikor üreten hücrelerin %90’ını ve bağışıklık sisteminin koruyucu hücrelerinin %70’ten fazlasını içerir. Bağırsaklarda oluşan herhangi bir sorun nedeniyle bu hücrelerin üretiminde aksama olur ve bağışıklık sistemi zayıflar. Böylelikle dostlarımız hastalıklara karşı daha savunmasız hale gelir. Bağışıklık sisteminin korunması için bazı özel probiyotiklerin kullanılması önemlidir

KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN SİMBİYOTİK TAKVİYESİ

İçeriğindeki yüksek miktardaki Beta 1-3,1-6 Glukan, Mannanoligosakkaritler ve
Enterococcus Faecium NCIMB 10415 ile SİMBİYOTİK ürünlerin öncüsüdür.

 

İçeriğindeki yüksek miktardaki Beta 1-3,1-6 Glukan, Mannanoligosakkaritler (MOS) ve
Enterococcus Faecium NCIMB 10415 ile bağırsaklardaki mikroorganizmaların dengesini en optimum şeklide sağlar,bozulan dengeyi yeniden kurar ve
bağışıklık sistemini aktive eder.

Probiyotik Nedir?

İyi bakteriler mi Kötü bakteriler mi?

İnsanlarda olduğu gibi evcil dostlarımızın da normal bağırsakları hem faydalı hem de zararlı bakterilere ev sahipliği yapar. Sağlıklı sistemlerde bu iki grup bakteriler dengededir. Ancak hastalık, stres veya fazla ilaç (antibiyotik vb) kullanımı bu sağlıklı dengeyi bozabilir. Bu nedenle dostlarımızın günlük öğünlerine probiyotik ve prebiyotik ilavesi yaparak bağırsak dengesini korur ve sağlığını düzeltir.

Probiyotiklerin Faydaları

Sinidirim Sistemi Sağlığı Tam ve dengeli alınan probiyotikler ile bağırsaklardaki faydalı bakteri dengesi korunduğunda dostlarımızın dışkıları daha düzenli ve katı olur, gaz problemleri ortadan kalkar. Bağırsak yüzeyinde mikroflora sağlığı da dengeli olduğundan mamalardan faydalanma oranı artacaktır. Yani alınan tüm besinler maksimumda emilip kana karışacaktır.

Bağışıklık Sistemi

Bağırsaklar antikor üreten hücrelerin %90’ını ve bağışıklık sisteminin koruyucu hücrelerinin %70’ten fazlasını içerir. Bağırsaklarda oluşan herhangi bir sorun nedeniyle bu hücrelerin üretiminde aksama olur ve bağışıklık sistemi zayıflar. Böylelikle dostlarımız hastalıklara karşı daha savunmasız hale gelir. Bağışıklık sisteminin korunması için bazı özel probiyotiklerin kullanılması önemlidir.

Probiyotikler Ne zaman Kullanılmalı?

Tüm sindirim rahatsızlıklarında, Enteritis, ishal, gaz vb tüm hastalıkların sağaltımı sırasında, evcil dostlarımızın yaşamlarında stres yaratabilecek durumlarda; taşınma, seyahat, pansiyona bırakma, operasyon veya tedavi nedeniyle hastaneye yatma vb.

İlaç kullanımı sonrası: Özellikle antibiyotik kullanımlarından sonra bağırsak florasında bulunan faydalı ve zararlı bakterilerin sayıları azalmış veya dengesi tamamen bozulmuş olabilir. Nutriflora kullanımı bağırsaklarda faydalı bakterilerin sayılarının artmasını sağlar. Nutriflora‘yi evcil dostlarımızın öğünlerine ilaç tedavisi öncesinde, tedavi sırasında ve tedavi sonrasında kullanabilirsiniz.

Mama değişimlerinde; Evcil dostlarımızın mamalarının değişimi sırasında bağırsak floraları etkilenebilir bu nedenle ani mama değişimlerinde bağırsak dengesinin bozulmaması için NutrifloraR kullanabilirsiniz.

Yavrular için; aşı programı süresince, sütten kesimden sonra NutrifloraR kullanımı bağışıklık sistemin güçlenmesi açısından önemlidir.

Günlük Besleme Miktarı

Nutriflora kullanımı evcil dostlarımızın boyutu veya kilosuna göre değişmemektedir.
Günlük mamalarının üzerine tek doz saşe (2 gram) eklenmelidir.