Nutri Mune

nutrimunne

Nutri MUNE

Bağışıklık sistemi destekleyici ürünlerin öncüsü olan NUTRIMUNE;
içeriğinde bulunan Saf mikronize 1,3-1,6 Beta Glukan Vitamin A, Vitamin D, Vitamin E, Vitamin C Organik Çinko, Pelargonium sidoides ekstraktı ile bağışıklık sisteminin aktif, dinamik ve işlevsel olmasına yardımcı olur.

Bozulan savunma sistemi sonucunda kedi ve köpeklerin vücudunda iki ana olgu şekillenir;
Bunlardan ilki hastalık tehdidi yaratan antijenler vücuda girer ve hastalıkların klinik formları ortaya çıkarak ölüm ile sonuçlanabilen vakalar oluşabilir.
İkincisi ise doğal bağışıklık ile oluşumları baskılanan tümörlerin ortaya çıkması ile evcil hayvanlarımızın yaşam kalitesinin bozması veya ölümü şekillenebilir.

Pelargonium Sidoides;
Yabani sardunya veya Afrika sardunyası olarak da bilinen Pelargonium Sidoides, geleneksel tıpta yüzyıllardır kullanılan bir bitkidir. İlk olarak soğuk algınlığı ve bronşit tedavisinde kullanılırken,
sonradan yapılan çalışmalar ile P. sidoides’in antibakteriyel ve antiviral etkilerinin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirmen bütünsel bir etkisinin olduğu ortaya konmuştur. Bağışıklık sistemini aktive edici etkisi makrofajların aktivasyonunun (sitokin interferon-gama katılımıyla) ve bunun onucunda nitrik oksit üretimindeki artışın aracılık ettiği bir immün modülasyon mekanizması ile sağlanır. Aktive edilmiş makrofajlar, sırayla, interlökin (IL) -1, IL-2 ve tümör nekroz faktörü-alfa gibi farklı sitokinler üretir. P. sidoides ayrıca tükürükte salgısal immünoglobulin A, serumda ve nazal mukozada IL-15 ve serumda IL-6 üretimini de modüle eder. P.sidoides’in antiviral etkisinin interferonlar üretimi ile bağlantılı olduğu bildirilmektedir, yapılan bir çok çalışmada grip, parainfluenza, solunum sinsitiyal virüsleri, rhino virüsleri, coxsackie ve koronavirüsler üzerinde doğrudan bir antiviral etkisi olduğu vurgulanır.

 

Kullanım Şekli:

Nutrimune evcil dostlarımızın günlük mamalarına her 10 Kg canlı ağırlığa kadar ve her 10 Kg canlı ağırlık için tek doz (2 g) kullanılmalıdır.

Depolama: Direkt güneş ışığı almayan serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

 

Üretim tarihinden itibaren on sekiz (18) ay içinde kullanılmalıdır.