NUTRICOOL PLUS

Kanatlı hayvanların elektrolit ihtiyaçlarını desteklemek ve stress faktörlerini azaltmak amacıyla dizayn edilmiş dengeli bir elektrolit formulasyonu ve ateş düşürücü etkinlikte maddeler içeren suda çözünebilen toz yem premiksidir.

NUTRILYTE POULTRY ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Kanatlı hayvanların enfeksiyöz hastalıklarında görülen en önemli bulgular ateş, halsizlik, elektrolit denge bozulması ve sonucunda yem ve su tüketiminde düşüştür. Bunun sonucunda da ölüm oranı değişken olmakla beraber görülen en önemli sonuç et ve yumurta veriminin düşmesidir. NUTRICOOL PLUS içerdiği Salsilik asit ile ateşin düşmesini sağlarken, içerİğindeki Kafein hayvanların direncini arttırıp yem ve su tüketmelerini teşvik eder. İçeriğinde bulunan elektroliler ise oluşan kaybı destekleyerek metabolik sebepli ölüm oranlarının düşmesini ve hayvanların hastalık belirtilerini hızla atlatılmasını sağlar. Suda %100 çözünebilen NUTRICOOL PLUS hastalık tedavi protokollerinde güvenle kullanılacak bir destekleme ürünüdür.

KULLANIM SAHASI / ENDİKASYONLAR

Kanatlılarda enfeksiyöz ve non-enfeksiyöz sebeplere bağlı şeklide gelişen ishal vakalarında ve diğer sıvı kaybı olgularında su ile beraber vücuttan yoğun miktarda sodyum, potasyum, klor ve diğer elektrolitleri atılır. Sıvı kaybı ve elektrolit dengenin bozulması asidoza neden olarak hücre içi iyon dengesini bozmakta bunun sonucunda hafif olgularda güçsüzlük, yem yemede isteksizlik, büyümede gerileme, yumurta ve çıkım randımanlarında düşüş kesim firelerinde artış ve daha şiddetli olaylarda ölüm şekillenmektedir. NUTRILYTE POULTRY dengeli elektrolit içeriği ile bu kayıpları en aza indirir.

AMBALAJ ŞEKLİ

Depolama: Direkt güneş ışığı almayan serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Net Ağırlık: 2 Kg Plastik Kavanoz

Ambalaj Şekli: 1 Kg Plastik Kavanoz

KULLANIM ORANI

Kullanım Oranı: 500 gr /  1000 litre içme suyu