NUTRIZYME XPF

Kanatlı hayvanların protein ihtiyacını karşılamak için mevcut protein kaynaklarını maksimum düzeyde faydalanmalarını sağlayan ve sindirim sistemi problemlerini en aza indirerek yemden yararlanma oranını artıran geniş spektrumlu toksin bağlayıcıdır.

NUTRIZYME XPF ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Kanatlı hayvanların farklı dönemlerinde kullanılmak üzere dizayn edilmiş içeriğinde yüksek aktiviteye sahip fitaz, xylanase ve protease enzimi.

KULLANIM SAHASI / ENDİKASYONLAR

Kanatlıların beslenmesinde kullanılan yemlerin yapısında nişasta olmayan polisakkaritler oldukça fazla miktarlarda bulunmaktadır. Kanatlılar bu polisakkaritleri parçalayan enzimlerden mahrumdurlar. Dolayısı ile bu polisakkaritler besinlerin sindirim enzimleri ile karışmasını ve hidroliz ürünlerin bağırsak mukozasına taşınmasını engelleyerek yemlerden yararlanılabilirliği düşürürler. Buna ek olarak fosforun bitkilerde depolanma şekli olan fitatlar bazı protein ve minerallerle bileşik yapabilme özelliğine sahiptir. Bu bileşiklerde kalsiyum, forsfor, mineraller, protein ve enerji sindirebilirliğini azaltmaktadır.

NUTRIZYME XPF içeriğindeki yüksek xylanase enzim aktivitesi ile nişasta olmayan polisakkaritler yapıları çözerek enerjiden maksimum düzeyde faydalanabilmeyi sağlar iken  yüksek fitaz enzim aktivitesi ile bu kompleks yapıları çözerek kalsiyum, fosfor, mikro mineraller, protein ve nişasta kaynaklı enerjiden maksimum düzeyde faydalanabilmeyi sağlar.

Artan hayvansal protein ihtiyacını karşılamak için mevcut protein kaynaklarından maksimum düzeyde faydalanmak amacıyla NUTRIZYME XPF içeriğinde bulunan saf protease enzimi protein sindirlebilirliğini artırırken sindirim sistemi problemlerini de en aza indirerek yemden yararlanma oranlarını arttırmaktadır.

AMBALAJ ŞEKLİ

Depolama: Direkt güneş ışığı almayan serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Net Ağırlık: 25 Kg Kraft Torba parti no, üretim tarihi ve seri no ambalaj üzerindedir.

Ambalaj Şekli; 25 Kg OPP torba

KULLANIM ORANI

Kullanım Oranı: 0,5 kg ton/yem