SALMO CARE

Kanatlı hayvanlarda salmonella enfeksiyonuna karşı korunmada özel olarak dizayn edilmiş organik asit kombinasyonu içeren yem premiksidir.

SALMO CARE ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Kanatlı hayvanlarda salmonella enfeksiyonuna karşı korunmada özel olarak dizayn edilmiş organik asit kombinasyonu içeren yem premiksidir.

KULLANIM SAHASI / ENDİKASYONLAR

İçerisindeki organik asit kombinasyonu bağırsak Ph sını düşürerek gram negatif bakterilerin çoğalmasını engeller. Yemde ise propiyonik asit bakteri hücre duvarlarında bulunan yağları tahrip ederek farmik asidin bakteri içerisine girmesini sağlar. Bakteri hücresi bozulan hücre içi hidrojen iyon konsantresini düzenlemeye çalışırken fazla enerji harcar DNA sentezi durur ve ölür. Tüm organik asitler yemde bulunan kalsiyum ile doğal olarak tamponlanır ve tuz oluşturur sindirim kanalının üst bölümlerinde enerji kaynağı olarak değerlendirilir. Kullanılan taşıyıcı madde asitlerin metabolizma sürecinde etkisiz hale gelmelerini önler. Sindirim kanalı içerisinde ilerleyen taşıyıcı maddeler bu asitlerin yavaş yavaş bağırsağa salınmasını sağlar. Yararlı bakterilerin çoğalmasını teşvik eder özellikle laktik asit üreten bakterilerin çoğalması ile bağırsak pH sı istenen seviyelere düşürülmüş olur.

AMBALAJ ŞEKLİ

Depolama: Direkt güneş ışığı almayan serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Net Ağırlık: 25 Kg Kraft Torba parti no, üretim tarihi ve seri no ambalaj üzerindedir.

Ambalaj Şekli; 25 Kg OPP torba

KULLANIM ORANI

Kullanım Oranı: 2-4 Kg / ton yem